Menu Zavrieť

TEPELNÉ ČERPADLO VZDUCH-VODA

Vďaka technologickému pokroku sa tepelné čerpadlá vzduch voda stali ideálnym zdrojom tepla pre naše klimatické podmienky. Tepelné čerpadlo v zime vykuruje a v lete chladí objekt bez studeného prúdenia vzduchu.

Tepelné čerpadlo vzduch vodaNajpoužívanejšie tepelné čerpadlo vzduch-voda bez nákladov na vrty a kolektory. Moderné a úsporné s inteligentným ovládaním. Dizajn zodpovedá moderným trendom a zapadá do modernej architektúry.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda získava energiu z vonkajšieho vzduchu a využíva ho pre vykurovanie a ohrev vody. Moderné tepelné čerpadlá pracujú až do – 20°C. Pri nižšej teplote sa využíva zabudovaná elektrická špirála. Mrazivých dní pri ktorých pomáha dokúriť dom elektrická špirála je len niekoľko cca 3-5% v roku a po rozrátaní výrazne neovplyvňujú celkové náklady na vykurovanie.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda zohrieva TÚV, v zime vykuruje a v lete chladí objekty. Chladenie prebieha pomocou podlahy alebo stropu. Pri chladení nedochádza k prúdeniu chladného vzduchu a preto je vhodné aj pre ľudí, ktorí nechcú klimatizáciu zo zdravotných dôvodov.

 • Tepelné čerpadlá vzduch-voda Zdrojom tepla je vonkajší vzduch. Nerobia sa hlbinné vrty ani plošné zemné kolektory. Tepelné čerpadlo vzduch voda je vhodné pre lokality s vyššou priemernou teplotou. S klesajúcou teplotou sa znižuje účinnosť vzduchového tepelného čerpadla.  V našich lokalitách priemerná teplota klesá pod -10°C len výnimočne a preto je toto zariadenie vhodná pre väčšinu stavieb u nás.

vzduch-voda tepelné čerpadlo v RakúskuTepelné čerpadlá typu vzduch-voda využívajú vonkajší vzduch, čím sa vyhnete zásahom do zeme, plošným zemným kolektorom či vŕtaniu studní. Ich úlohou je primárne vykurovať budovu a pripravovať teplú úžitkovú vodu.
Špeciálne varianty tepelných čerpadiel tohto typu môžete využiť aj pri riadenom vetraní obytných priestorov. Účinnosť klesá so znižujúcou sa teplotou vonkajšieho vzduchu.

Vykurovanie tepelným čerpadlom vzduch voda

Vzducháč – tepelné čerpadlo vzduch-voda je stále populárnejšie. Je to spôsobené vývojom účinnejších technológií a miernejšími zimami. Tepelné čerpadlo vzduch-voda dokáže pokryť väčšinu (95%) nárokov na vykurovanie. Pre potreby špičiek pri veľmi nízkych teplotách je však potreba doplnkového zdroja. Kvalitné tepelné čerpadlo má zabudovanú elektrickú špirálu /zapína sa v extrémnych mrazoch/, alebo doplnkovým zdrojom môže byť plynový kotol či krbová vložka. Kúrenie tepelným čerpadlom vzduch-voda môže ušetriť až 75% energie na vykurovaní oproti inému kúreniu napr.: elektrinou. 

Tepelné čerpadlo vzduch-voda aroTHERM plus

Tepelné čerpadlo aroTHERM plus je ideálnym riešením pre novostavby a aj prestavby domov. Jednoduchá montáž, úsporná prevádzka, ekologické chladivo a inteligentná správa zariadenie je vhodná pre každú stavbu. Prírodné chladivo umožňuje obzvlášť vysokú výstupnú teplotu až do 75°C a napomáha trvalo udržateľnému rozvoju.

 • Prírodné chladivo pre zníženie uhlíkovej stopy
 • Vysoká trieda energetickej účinnosti A+++
 • Najmodernejšia /úsporná/ technológia tepelného čerpadla
 • Vysoká účinnosť COP pri A7/W35 až 5,4
 • Vhodné aj pre domy s radiátormi
 • Veľmi tichá prevádzka /aj do husto zastavaných oblastí/
 • SoundSafe – v tichom režime, vzdialenosť 3m, iba 28dB(A)
 • sensoCOMFORT – vykurovací systém plne pod kontrolou
 • Vysoká výstupná teplota až 75°C
 • Výnimočná kvalita a odolnosť /made in EU/
 • Elegantný dizajn /ocenenie Red Dot Design Award/
tepelne cerpadlo
Tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM plus

Pre nastavenie trvalo udržateľného rozvoja je dôležité znížiť emisie CO2. Napríklad v Nemecku predstavuje kúrenie a ohrev teplej vody až 40% všetkých emisií CO2.

Tepelné čerpadlo novej generácie aroTHERM plus spája skvelý výkon, energetickú účinnosť a dlhodobú udržateľnosť. Je naplnené prírodným chladivom R290 pre zníženie uhlíkovej stopy. Rovnako ako ostatné tepelné čerpadlá značky Vaillant sa vyznačuje elegantným dizajnom a kvalitným vyhotovením.

Tepelné čerpadlo vzduch / voda NIBE F2120

Tepelné čerpadlo Nibe F2120 /vzduch – voda/, vďaka novému typu kompresora SCROLL EVI dokáže zaistiť výstupnú teplotu až 65°C, pri vonkajšej teplote –25°C. Vyrába sa vo výkonových variantoch 8 až 20 kW.  Nibe F2120 využíva ako primárny zdroj energie vonkajší vzduch – netreba vykonávať žiadne rozsiahle úpravy /napríklad vrty alebo plošné zemné korektory/. 

 • Tepelné čerpadlá systému vzduch-voda s hodnotou SCOP vyššou než 5
 • Tiché v celom rozsahu výkonu vďaka ventilátoru s inteligentným regulátorom, ktorý udržuje hluk na minime
 • Výstupná teplota až 65 °C / 63 °C aj pri vonkajšej teplote -25 °C/
 • 3-fázové pripojenie pre všetky dostupné veľkosti bez nutnosti meniť istič alebo elektroinštaláciu
 • Kompresor s riadeným výkonom s technológiou EVI nastavuje tak, aby presne pokryl aktuálne požiadavky na energiu
 • Zaisťuje chladenie s minimálnou výstupnou teplotou +7 °C
 • NIBE F2120 je určené pre kombinácie s vnútornými systémovými jednotkami NIBE VVM alebo regulátormi NIBE SMO

NIBE tepelné čerpadlo vzduch voda

Hlučnosť tepelného čerpadla vzduch-voda

Moderné a kvalitné tepelné čerpadlá sú dobre odhlučnené, umiestnené na tlmičoch vibrácií a majú robustnú konštrukciu ktorá neprenáša hluk ani vibrácie. Inteligentný systém odmrazovania zabezpečuje tichosť systému aj v zimnom období, keď je potrebné správne určiť čas odmrazovania.

Predstavujeme jedno z najtichších a najúspornejších tepelných čerpadiel /vzduch-voda/ na trhu NIBE 2120. Robustná konštrukcia 167 kg minimalizuje vibrácie a hluk. Hlučnosť sme namerali 39 dB vo vzdialenosti cca 2m od tepelného čerpadla. Lokalita: Hlohovec, Teplota exteriér: 4˚C. Hlučnosť tohto tepelného čerpadla je porovnateľná s hlučnosťou modernej ľadničky.

Poradíme - kúrenie - voda - vzduch.
Poraďte sa s našimi odborníkmi. Kontaktujte našich špecialistov.