Menu Zavrieť

TEPELNÉ ČERPADLO VENTILAČNÉ

Ventilačné tepelné čerpadlá sú určené pre vykurovanie, ohrev vody a predovšetkým pre riadené vetranie s rekuperáciou. Sú vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy, v ktorých je potrebné riadené vetranie so spätným ziskom energie.

Ventilačné tepelné čerpadlá neodporúčame pre budovy s vyššou tepelnou stratou ani pre budovy v chladnejších klimatických podmienkach.

Možnosti inštalácie ventilačného tepelného čerpadla:

Ventilačné tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo využíva energiu z odvetrávaného vzduchu, ktorý by inak bez úžitku opustil budovu. Takto získanú energiu tepelné čerpadlo využije a odovzdá do vody v zásobníku. Tepelné čerpadlo je vybavené regulátorom, ktorý poskytuje informácie o prevádzke a umožňuje nastavenie komfortného vetrania a ohrevu teplej vody.

Ventilačné tepelné čerpadlá

ventilacne tepelne cerpadloEnergia teplého vzduchu v interiéri je využívaná na vykurovanie, na ohrev čistého privádzaného vzduchu ja teplej vody.

Ak staviate dom s nízkou tepelnou stratou je ideálne využiť ventilačné tepelné čerpadlo, ktoré vám zabezpečí: teplo v domácnosti, TÚV, vetranie a zdravú klímu s čerstvým vzduchom. Zároveň znížite spotrebu elektrickej energie o viac ako 50 %/oproti vykurovaniu priamym elektrickým ohrevom/. S výberom vhodného tepelného čerpadla Vám radi pomôžu naši odborníci.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.