Menu Zavrieť

Rekuperácia Zehnder v byte

Rekuperačná jednotka Zehnder ComfoAir 180

Rekuperácia v byte

Vetracia jednotka s rekuperáciou / spätné získavanie tepla/ Zehnder ComfoAir 180 sa používa na riadené vetranie domu či bytu s veľkosťou obytnej plochy do 120 m2. Automaticky vyvetrá a ušetrí až 50 % nákladov na vykurovanie.

Veľkosť tejto novej vetracej jednotky /680 × 560 × 280 mm/ bola navrhnutá s ohľadom na možnosť vstavania do kuchynských liniek alebo iného malého priestoru. Všetky rozvody sú kompatibilné s ostatnými komponentmi značky Zehnder.

Vetracie jednotky Zehnder sú vybavené najmodernejšími EC ventilátormi, dosahujú energetickú účinnosť 0,29 W/m3/h. Odhadované prevádzkové náklady systému vetrania cca 100 €/1 rok (33 € elektrická energia + sada filtrov). Bezstarostná prevádzka – užívateľ mení iba filtre, ktoré sú ľahko prístupné a rýchlo vymeniteľné.

Rozvody vzduchu sa umiestnia nad skrinky a do podhľadu /postačuje výška 10 cm/. Pri maximálnom výkone privádza do bytu až 180 m3 vzduchu pri tlaku 150 Pa. Do miestností je čerstvý vzduch rozvádzaný plochými vetracími potrubiami o výške len 51 mm.

Rekuperácia Zehnder

Rekuperácia vzduchu je spätné získavanie energie (tepla) z odpadového vzduchu. Z obytného priestoru sa odsáva odpadový vzduch, ktorý je teplý, vydýchaný a znečistený (vysoká hodnota CO2, vlhkosť, zápach). Do interiéru zároveň prichádza čerstvý vzduch z vonkajšieho prostredia, ktorý má v zime nízku teplotu. Studený aj teplý vzduch (odpadný aj prívodný) prechádzajú cez krížový výmenník tepla (rekuperátor), v ktorom zohriaty odvádzaný vzduch odovzdá energiu (teplo) čerstvému privádzanému vzduchu. Rekuperáciou je možné ušetriť až 50% energie na vykurovanie. Vzduch sa v centrálnom zariadení rekuperácie zároveň filtruje od prachu a peľu. Filtrovaný vzduch ocenia hlavne ľudia náchylní na alergie.

NOVÉ HYGIENICKÉ A ĽAHKO INŠTALOVATEĽNÉ ROZVODY VZDUCHU

Jedine voľbou kvalitných rúrok a rozvodov vzduchu je možné získať čerstvý a čistý vzduch. Na rozdiel od vetracej jednotky sa rozvody zabudovávajú do stavby a po ich inštalácii už ich nie je možné jednoducho vymeniť. Preto je dôležité rozvodom vzduchu venovať mimoriadnu pozornosť! Rekuperačný systém Zehnder ponúka dve varianty rúrok – kruhové s priemerom 75 a 90 mm a patentované oválne, ploché rúrky s výškou len 51 mm, vyrábané z vysoko kvalitnej nezávadnej umelej hmoty HDPE (vhodná aj pre potraviny), testované mnohými inštitúciami a veľmi ľahko inštalovateľné.

Prednosti rozvodov rekuperácie Zehnder

• Vysoká hygiena:
hladký vnútorný povrch Clinside výrazne obmedzuje usadzovaniu prachu – to tiež potvrdzuje certifikácia uznávaným hygienickým inštitútom a certifikát SKZ
• Jednoduchá regulácia množstva privádzaného vzduchu:
vetracie rúrky a regulačné sety umožňujú jednoduché a rýchle vyregulovanie optimálneho množstva vzduchu do jednotlivých miestností
• Rýchla a jednoduchá inštalácia:
vďaka veľkej ohybnosti a malým polomerom ohybu možno rozvody vzduchu realizovať s malým počtom spojok a za kratšiu dobu – inštalácia je dokonale tesná, rýchla a finančne menej nákladná
• Jednoduché čistenie:
hladký vnútorný povrch a ľahký prístup ku všetkým komponentom vetrania, umožňujú jednoduché a dôkladné čistenie, pre ktoré Zehnder ponúka vysávač s rotujúcimi kefami

Rekuperácia v malom dome či byte – pdf

Kontaktujte nás a my vám predstavíme vhodné riešenie.
Naši odborníci vám radi poradia.


Zehnder, rekuperácia, vetranie, rozvody vzduchu, Zehnder ComfoAir 180, entalpia, náklady na rekuperáciu …