Menu Zavrieť

Centrálny vysávač

Centrály vysávač Rakúsko

Centrálny vysávač odsáva prach, nečistoty a vzduch do centrálnej zbernej nádoby, kde sa filtruje a odvádza von z domu. Odstraňuje špinu, prach a roztoče na 100 %.

S klasickým vysávačom povysávate prach a nečistoty do vymeniteľných vreciek, pričom sa vzduch v miestnosti víri a jemné čiastočky sa opäť dostanú do vzduchu. Centrálny vysávač má vyšší výkon ako klasický vysávač a odsáva nečistoty a alergény do zbernej nádoby. Priemyselný motor a zberná nádoba sa nachádzajú v centrálnej jednotke, ktorá je umiestnená vždy mimo obytných priestorov.

Vysávaný vzduch je odvádzaný do exteriéru. Do obytných priestorov sa teda nemôže vracať ani mikroskopický prach.

Tento moderný typ vysávača predstavuje vhodné riešenie najmä pre alergikov a astmatikov, ktorí sú veľmi citliví na tieto drobné až mikroskopické čiastočky.

Centrálny vysávač – výhody používania

Zdravé (čistý vzduch) – centrálny vysávač odsáva prach a nečistoty do centrálnej jednotky a odpadový vzduch sa nevracia do interiéru.

Tiché – nehlučné vysávanie – centrálna jednotka s motorom je umiestnená mimo obytných priestorov. Pri vysávaní počujete len prúdenie vzduchu cez hadice vysávača.

Centrálny vysávač

Spoľahlivé bezdrôtové ovládanie (wireless) –  je integrované v rukoväti vysávača, bezdrôtová technológia umožňuje obojstrannú komunikáciu medzi rukoväťou a vysávačom. Výsledkom je superľahká hadica a dĺžka hadice na mieru zákazníkovi.

Elektronická regulácia výkonu – regulácia je umiestnená na rukoväti vysávača. Pri značke ProfiVac je štandardom už od základného modelu.

Výkon – centrálne vysávače majú dva až štyrikrát vyšší výkon než tradičné vysávače. Vzhľadom k tomu, že pohonná jednotka je stabilná, môže obsahovať výkonnejšie motory ako bežné vysávače.

Filter na celý život – moderný filter bežným používaním nikdy nezničíte. Jeho súčasťou sú ochranné prvky, ktoré ho chránia pred ostrými nečistotami. Nie je potrebné používať žiadne textilné, alebo papierové filtračné vrecká. V prípade potreby ho jednoducho umyjete pod tečúcou vodou maximálne raz za 2-3 roky.

Hygienická manipulácia pri vyprázdňovaní nádoby – nádoba na prach (s plastovým vreckom na prach) má patentovaný systém na hygienické vyprázdňovanie. Systém má 2 polohy zámkov na nádobe, kde v prvej polohe sa zatiahne vrecko na prach a po uvoľnení nádoby je už vrecko zatiahnuté. Samozrejme je možné používať aj bez vrecka na prach, záleží na rozhodnutí užívateľa.

Celokovová konštrukcia – predstavuje výdrž a odolnosť, recyklovateľnosť, žiadne zbytočné plasty v konštrukcii, plánovaná životnosť je 30 rokov.

Výkon bez kompromisov – najvyšší model ProfiVac 430IS využíva silu 2 motorov v tandeme a poskytuje obrovskú výkonovú rezervu pre skutočne veľké domy. Garantovaný dosah bezdrôtového ovládania je 150m, ProfiVac 430IS je preto výkonom a komfortom ovládania ideálne riešenie pre nadštandardné stavby.

Široká paleta príslušenstva a náhradných dielov – kuchynská štrbinová zásuvka pre zametanie špiny z podlahy, separátory na vysávanie vody, lístia, popola.

Tiché centrálne jednotky – u centrálnych vysávačov je pre zákazníka hlučnosť určite dôležitá. ProfiVac má parametre 54dB pri 1-motorovych a 58dB pri 2-motorovych vysávačoch. Väčšina konkurenčných výrobcov uvádza hlučnosť vysávačov 60dB a viac.

Záruka 10 rokov – poctivá 10-ročná záruka je poskytovaná bez akýchkoľvek podmienok, a bez dodatočných obmedzení. Životnosť vysávačov ProfiVac je garantovaná povestnou švajčiarskou precíznosťou a kvalitou.

Centrálny vysávač v spolupráci s robotickým vysávačom

Spolupráca robotického vysávača a centrálneho vysávača je ideálnym riešením pre udržanie čistoty pri minimalizovaní náročnosti upratovania.

ROBOTO je prvým a momentálne jediným robotickým vysávačom, ktorý je vďaka špeciálnej nabíjacej stanici plne automaticky spojený s centrálnym vysávačom ProfiVac.

Centrálny robotický vysávač

Robotický vysávač pozostáva z robota, ktorý vďaka inteligentnej technológii čistí podlahy, a samočistiacej dokovacej stanice.

Počas samočistiaceho procesu vyprázdňuje ROBOTO nielen nádobu na prach, ale zároveň čistí vysávacie kefy a regeneruje filter. Výrazne sa tak redukuje bežná údržba a zvyšuje miera efektívnosti.