Menu Zavrieť

Rekuperácia Vaillant

Vetranie s rekuperáciou tepla Vaillant zabezpečuje kvalitné vetranie v domácnosti bez veľkej straty tepelnej energie.

Rekuperačné jednotky recoVAIR sa skladajú z centrálnej ventilačnej jednotky recoVAIR a voliteľne pripojiteľných diaľkových rozvodov výmeny vzduchu. Zariadenia VAR 150/4 sú určené k montáži na strop a VAR 260 a VAR 360 k montáži na stenu.

Použitie rekuperačnej jednotky recoVAIRObjekt s plochou
do cca 90 m2
Objekt s plochou
do cca 190 m2
Objekt s plochou
do cca 290 m2
Rekuperačná jednotka s funkciou Agua-CareVAR 150/4 L/R*VAR 260/4VAR 360/4
Rekuperačná jednotka s entalpickým výmenníkom tepla a Agua-Care plusVAR 260/4 EVAR 360/4 E
* označenie pre ľavé/pravé napojenie vzduchových kanálov
Princíp vetrania s rekuperáciou

Konštrukcia rekuperačných jednotiek Vaillant

Jednotky sú vybavené krížovým – protiprúdnym výmenným zariadením s vysokou účinnosťou 87%. Dokážu pracovať až do teploty vonkajšieho vzduchu −4 °C, resp. −5 °C pri použití entalpického výmenníka.

Jednotky sú pripojené dvoma ventilátormi, kedy je objemový prietok regulovaný v závislosti na tlaku, ktorý je spojený s dvomi integrovanými tlakovými senzormi. Filtre F7 na prívod vzduchu a G4 na odvádzaný vzduch zaisťujú vynikajúcu kvalitu vzduchu v obytnom priestore. Samozrejmosťou sú aj ďalšie tieto funkcie a vybavenie:

  • letný bypass
  • osvetlený ovládací panel s jednoduchým ovládaním
  • diaľkové ovládanie (príslušenstvo)
  • automatická identifikácia znečistenie filtra
  • čidlo umožňujúce vetranie podľa potrieb

Technológia Agua Care

Systém Agua Care kontroluje reguláciu množstva vzduchu v rekuperačnej správe recoVAIR s kontrolou obsahu vlhkosti v odvádzanom vzduchu. Agua Care nahrádza senzor CO2. Ušetríte tak elektrickú energiu a je zaistené príjemné prostredie v miestnosti. Rekuperačná jednotka recoVAIR s technológiou Agua Care alebo Agua Care plus zabezpečuje po celý rok príjemnú klímu v miestnosti a zásobuje obytné miestnosti vhodnou vzdušnou vlhkosťou. Zvýši sa pohoda a zdravie obyvateľov, tiež chráni bytové zariadenia a stavebné konštrukcie.

Senzor vlhkosti a inteligentná regulácia rekuperačnej jednotky recoVAIR prispôsobí automaticky množstvo vzduchu, keď začne v klesať vzdušná miestnosť. Často k tomu dochádza najmä v zimných mestách. Rekuperačná jednotka reaguje vo veľmi krátkej dobe na zmenu vzdušnej vlhkosti. Senzor vlhkosti je integrovaný v rekuperačnej jednotke a nie je nutné žiadne ďalšie prepojovanie.

Hlavné charakteristiky systému Agua Care Plus: Má všetky funkcie ako systém Agua Care. Entalpický výmeník tepla získava vzdušnú vlhkosť z odvádzaného vzduchu, takže sa vzduch udrží dlhšie v optimálnom rozsahu vlhkosti.